Skip Navigation LinksBiyokimya

Biyokimya

Laboratuvar

Laboratuvarımız klinik tanıda hastaların teşhisi,benzerlerinin birbirinden ayrılması,tedavi şekillerinin izlenmesi ve hastaların biyolojik materyallerinin biyokimyasal analizlerinin yapıldığı laboratuvardır.

Laboratuvarımızda herşey otomatik olarak çalışılmaktadır.Hasta numunelerinin tümü barkotlu olarak gelmektedir bu sayede herhangibir olumsuz karışıklık olmamaktadır ve tüm sonuçlar uzman kontrolünden sonra hastalara verilmektedir. Polikliniklere hizmet veren labaratuvarımız için hastalar randevuu sistemi ile gelerek beklemeden örneklerini verip kısa sürede işlerine geri dönebilmektedir. 

Laboratuvarımızda tetkiklerin doğruluğu için ilk olarak kendi iç kontrolümüzü çalışmaktayız bunun yanında ayda birkez dış kontrol çalışması yaparak yurt dışına kontrole göndermekteyiz.

Hasta sonuçlarımız ayni gün içerisinde örnek sahiplerine verilmektedir.Sonuçlar için hastaneye gelmek istemeyenler sonuçlarını hastanemiz internet sitesi online lab kısmından alabilmektedirler.

Kullanılan cihazlarımız dünyadaki son teknoloji olup her  dört yılda bir ihale usulü ile yenilenmektedir.

Laboratuvarımızda rutin biyokimya testleri, Hormon ve Tümör markerleri, tüm idrar tahlili, gaytada gizli kan, 24 saatlik idrar ve spot idrarda biyokimya tetkikleri çalışılmaktadır.

Personelimiz

 

Meltem Bilokcuoğlu

Biyokimya Uzm.

 

Fatoş İslamoğlu

Biyokimya Uzm.

 

Sencer Alaçan

Biyokimyager


 

Suna Yanaroğlu Uzun

Biyokimyager

  

Cömert Ekmekci

Kimyager